Οπτικό αντανάκλατομετρητή χρονικού πεδίου otdr Μεγάλη οθόνη αφής Λύκτες συντομεύσεων Εύκολο στη λειτουργία
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα, Shenzhen |
| Μάρκα: | Takfly/OEM |
| Πιστοποίηση: | CE,ROHS,REACH,ISO9001,ISO14001 |
| Αριθμό μοντέλου: | Οπτικό ανάκλημα πεδίου χρόνου |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1 τεμ |
|---|---|
| Τιμή: | can be negotiable |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | σπαθί + κουτί + κουτί |
| Χρόνος παράδοσης: | 3-7 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Δυνατότητα προσφοράς: | 50000 τμχ το μήνα |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Όνομα προϊόντος: | Οπτικό ανάκλημα πεδίου χρόνου | Βάρος: | 1,5 κιλά |
|---|---|---|---|
| Τρέχοντας θερμοκρασία: | -10°C έως 50°C | Θερμοκρασία μνήμης: | -40°C έως 70°C |
| Μέγιστη απόσταση δοκιμής: | 3 χλμ | Διάσταση (Χ Χ W Χ Δ): | 150 x 235 x 66 mm |
| Επισημαίνω: | Δοκιμαστής OTDR με οθόνη αφής,οπτικά κλειδιά συντόμευσης του αντιπροσωπευτικού πεδίου του χρόνου,Μεγάλη οθόνη OTDR για δοκιμές ινών |
||
Περιγραφή προϊόντων
Προηγμένο οπτικό αντανάκλατρο χρονικού πεδίου με μεγάλη οθόνη αφής με πλήκτρα συντομεύσης για εύκολη λειτουργία, σχεδιασμένο για ολοκληρωμένη δοκιμή δικτύων οπτικών ινών.
- Μεγάλη οθόνη αφής + πλήκτρα συντόμευσης για διαισθητική λειτουργία
- Η μπαταρία πολυμερούς λιθίου μεγάλης χωρητικότητας με παρατεταμένες ώρες εργασίας
- Ευφυής δοκιμή με απλή λειτουργία και ισχυρή λειτουργικότητα
- Μέσα κάρτας μνήμης + κάρτας SD με εκτεταμένη χωρητικότητα αποθήκευσης ίχνη
- Πλήρεις δυνατότητες δοκιμών FTTx
- Διαθέσιμες πολλαπλές επιλογές μήκους κύματος
- Δυνατό στερεό περίβλημα με προστασία κατά της σκόνης και των κρούσεων
Πιο ισχυρή απόδοση, πολύ πιο εύκολη λειτουργία, πιο αποτελεσματική εργασία.
Σχεδιασμένο για να πληροί τις απαιτήσεις μέτρησης σε FTTx, Metropolitan Area Networks, Backbone Networks και άλλες εφαρμογές οπτικών δικτύων.
- 1 Οπτική διεπαφή 1/VFL
- 2 Οπτική διεπαφή 2/OTDR
- 3 Δείκτης φόρτισης
- 4 Διασύνδεση κάρτας SD
- 5 Διασύνδεση προσαρμογέα ρεύματος
- 6 Διασύνδεση ακουστικών
- 7 Διασύνδεση USB
- 8 Διασύνδεση Ethernet
| Παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| μήκος κύματος (nm) | 850/1300, 1310/1550, 1310/1490/1550, 1625 |
| Δυναμικό εύρος (dB) | 21/19, 32/30, 32/30/30, 344, 365 |
| Διάμετρος παλμού (ns) | 5, 10, 20, 40, 80, 160, 320, 640, 1280, 2560, 5120, 10240, 20480 |
| Ζώνη τυφλού γεγονότος (m) | 10, ≤1.8 |
| Άγρια ζώνη εξασθένισης (m) | 20, ≤10 |
| Εμφάνιση | 5Εικονική οθόνη οθόνης οθόνης LCD. |
| Γραμμικότητα (dB / dB) | ±0.05 |
| Οριακό όριο απώλειας (dB) | 0.05 |
| Αναλογία ανάλυσης απώλειας (dB) | 0.01 |
| Αναλογία ανάλυσης δειγματοληψίας (m) | 0.125 έως 8 |
| Σημείο δειγματοληψίας | 32 χιλιάδες |
| Ασφάλεια απόστασης (m) | ±(1 m + 5 × 10 × απόσταση + διάστημα δειγματοληψίας) |
| Απόσταση πεδίου εφαρμογής (χλμ.) | 0.3 έως 180 |
| Τυπική διάρκεια ανανέωσης σε πραγματικό χρόνο | 0.2 |
| Ικανότητα μνήμης του ίχνη | Πίνακας SD (4G), > 10.000 τεμάχια |
| Διάρκεια της μέτρησης | Χρήστης καθορισμένος: 5sec, 10sec, 15sec, 30sec, 1min, 2min, 3min επιλέξιμες |
| Παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Μέγεθος (H × W × D) | 150 × 235 × 66 mm |
| Βάρος | 1.5 κιλά |
| Θερμοκρασία | Δραστηριότητα: -10 °C έως 50 °C Αποθήκευση: -40°C έως 70°C |
| Σχετική υγρασία | 0% έως 95% (μη συμπύκνωση) |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | Η μπαταρία λιθίου· συνεχή λειτουργία ≥ 8 ώρες |
| Τύπος διεπαφής | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Οπτική διεπαφή | FC/UPC (επιλέξιμα PC και APC) |
| Διασύνδεση δεδομένων | Διασύνδεση USB, διασύνδεση κάρτας SD |
| Παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Διάστημα κύματος | 650nm |
| Δύναμη εξόδου (dBm) | ≥ -3 |
| Μέγιστη απόσταση δοκιμής | 3 χιλιόμετρα |
- Οι τεχνικές προδιαγραφές περιγράφουν την εξασφάλιση των επιδόσεων με τη χρήση τυπικών μετρήσεων συνδέσμων του μοντέλου PC.
- Δυναμικό εύρος που μετράται υπό μέγιστο πλάτος παλμού και λεπτά μέσων συνθηκών χρόνου
- Προϋποθέσεις μέτρησης τυφλής ζώνης: εκδήλωση αντανάκλασης σε απόσταση 4 km, ένταση αντανάκλασης < -45dB, μετρούμενη με ελάχιστο πλάτος παλμού
- Δυναμική περιοχή μετρούμενη με και χωρίς φίλτρο
- Τρόπος αυτόματης μέτρησης: αυτόματη ρύθμιση παραμέτρων, αποθήκευση δεδομένων ιχνηλασίας και ανάλυση
- Τρόπος μέτρησης πολλαπλού μήκους κύματος: αυτόματη εναλλαγή μήκους κύματος για την ανάλυση της εξασθένισης
- Λειτουργία σταθεροποίησης ίχνη: Σύγκριση σε ίδια οθόνη ίχνη μέτρησης σε πραγματικό χρόνο και μέσο όρο
- Ανάλυση πολλαπλού μήκους κύματος: Σύγκριση, προβολή και ανάλυση οποιουδήποτε αρχείου ίχνη
- Δοκιμασία FTTx σε απευθείας σύνδεση με αναγνώριση διαχωριστή και τελικής ινών
- Η μπαταρία ιόντων λιθίου μεγάλης χωρητικότητας με χρόνο αναμονής > 8 ώρες
- Τύπος αρχείου Bellcore (.sor) με > 10.000 χωρητικότητα αποθήκευσης ίχνη
- Αναγνώριση φωτός επικοινωνίας για την προστασία του εξοπλισμού
- Ανίχνευση κατάστασης σύνδεσης για την άμεση παρακολούθηση κατάστασης
- Ευέλικτη αλλαγή τρόπου μέτρησης μέσω πλήκτρων συντόμευσης
- Ικανότητες χονδρικής τροποποίησης και εκτύπωσης σε παρτίδες
- Προσαρμοσμένη δημιουργία εκθέσεων δοκιμών με βάση τις απαιτήσεις των χρηστών
- Ευέλικτοι τρόποι εκτύπωσης: ενιαία σελίδα με ενιαίο ίχνος, εκτύπωση σε παρτίδες, ενιαία σελίδα με πολλαπλά ίχνη, πολλαπλή απεικόνιση κυμάτων
- Προσαρμοσμένες επιλογές εκτύπωσης και ρύθμιση σελίδας
- Σύγκριση διαφορών κυματομορφών: πολλαπλή εμφάνιση κυματομορφών στο ίδιο παράθυρο για ανάλυση αλλαγών παραμέτρων





Συνολική Αξιολόγηση
Στιγμιότυπο Αξιολόγησης
Ακολουθεί η κατανομή όλων των αξιολογήσεωνΌλες οι Κριτικές