Καλώδιο σύνδεσης MPO/MTP πολλαπλών πυρήνων τερματισμένο στο εργοστάσιο για εγκαταστάσεις κέντρων δεδομένων με περιορισμένο χώρο
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Shenzhen, Κίνα |
| Μάρκα: | Takfly/OEM |
| Πιστοποίηση: | CE, ISO, RoHS, GS |
| Αριθμό μοντέλου: | MPO/MTP σκοινί μπαλωμάτων |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1 τεμ |
|---|---|
| Τιμή: | US $9.88-US $19.88/ Pcs |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Τσάντα PP έπειτα στο χαρτοκιβώτιο |
| Χρόνος παράδοσης: | 3-7working ημέρα |
| Όροι πληρωμής: | L/C, T/T, Western Union, Paypal |
| Δυνατότητα προσφοράς: | 50000 τμχ/μήνα |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Πυρήνας: | Πολυπύρηνα | Συνδετήρας Α: | Ευσπλαχνία |
|---|---|---|---|
| Συνδετήρας Β: | ΑΕΠ/ΜΤΠ | Λειτουργία ινών: | 50/125UM |
| Διάμετρος καλωδίου: | 0.9/2.0/3.0 | Είδος πολωνικού: | PC/APC |
| Απώλεια επιστροφής: | Δοκιμαστική ικανότητα: | Απώλεια εισαγωγής: | 0.35dB Max (0.15dB Τυπικά) |
| Εξωτερικό υλικό θήκης: | PVC/LSZH | Ράδιο κάμψης Στατικό/Δυναμικό: | 10D/20D |
| Κωδικός HS: | 854470000 | Γένος: | Άνδρας/Γυναίκα |
Περιγραφή προϊόντων
Σχεδιασμένο ειδικά για περιβάλλοντα κέντρων δεδομένων υψηλής πυκνότητας, το καλώδιο διασύνδεσης MPO/MTP αποτελείται από καλώδιο οπτικής ίνας πολλαπλών πυρήνων προ-τερματισμένο με συνδέσμους MPO/MTP και στα δύο άκρα. Αυτός ο προ-τερματισμένος σχεδιασμός εξαλείφει την ανάγκη για συγκόλληση ή στίλβωση στο πεδίο, εξασφαλίζοντας σταθερή οπτική απόδοση και μειώνοντας σημαντικά τον χρόνο εγκατάστασης.
Η συμπαγής κατασκευή πολλαπλών ινών βοηθά στη μεγιστοποίηση της χρήσης του χώρου του ραφιού, ενοποιώντας πολλαπλές συνδέσεις σε μία μόνο διεπαφή, η οποία απλοποιεί τη δρομολόγηση καλωδίων και μειώνει την απόφραξη της ροής αέρα εντός των ντουλαπιών διακομιστών και των περιοχών διασύνδεσης. Καθώς τα κέντρα δεδομένων κλιμακώνονται προς υψηλότερες ταχύτητες—όπως 40G, 100G και πέραν αυτών—η υποδομή που βασίζεται σε MPO/MTP γίνεται απαραίτητη για την υποστήριξη παράλληλων οπτικών και καλωδιώσεων backbone υψηλής πυκνότητας.
Η Takfly προσφέρει μια ολοκληρωμένη γκάμα καλωδίων διασύνδεσης MPO/MTP με premium επιλογές προσαρμογής για τον τύπο ίνας (μονοτροπική ή πολυτροπική), τη λειτουργία μετάδοσης, τη διεπαφή συνδέσμου και τα σχήματα πολικότητας. Αυτά τα καλώδια διασύνδεσης παρέχουν αξιόπιστες, αποδοτικές ως προς τον χώρο και έτοιμες για το μέλλον λύσεις καλωδίωσης για σύγχρονα περιβάλλοντα δικτύου.
- Συμβατό με IEC61754-7
- Συμβατό με EIA/TIA-604-5
- Οδηγοί ακριβείας για ακριβή ευθυγράμμιση
- Συμπαγής σχεδιασμός, έως 4/8/12/16/24/32/48/72 Ίνες
- Τύποι οπτικών καλωδίων: καλώδιο κορδέλας, ίνα κορδέλας, καλώδιο mini Breakout κ.λπ.
- Gigabit Ethernet
- Βιομηχανικές & Στρατιωτικές
- Εγκαταστάσεις Εγκαταστάσεων
- CATV, Βίντεο και Πολυμέσα
- Δίκτυα Τηλεπικοινωνιών
- Διασύνδεση για μονάδες O/E
- Διεπαφή ενεργών συσκευών/πομποδεκτών
- Συνδέσεις μεταξύ διακομιστών οπτικών διακοπτών
- Ασύγχρονη Λειτουργία Μετάδοσης (ATM)
- Παράλληλη οπτική διασύνδεση μεταξύ καρτών PC και πάνελ διασύνδεσης
| Παράμετρος | MPO/MTP | LC / SC / ST / FC |
|---|---|---|
| Τύπος άκρου | PC και APC | UPC και APC |
| Τύπος ίνας | SM (G652, G655, G657); MM (OM1-OM5) | Ίδιο |
| Αριθμός πυρήνων | 4, 8, 12, 16, 24, 32, 48, 72 | 1 (μονή ίνα) |
| Διάμετρος καλωδίου | Καλώδιο Mini Round: ≤5.0 mm Καλώδιο κορδέλας: ≤2.5×5.0 mm |
0.6 mm, 0.9 mm, 2.0 mm, 3.0 mm |
| Απώλεια εισαγωγής (Τυπική / Μέγιστη) | Χαμηλή απώλεια: 0.2 / 0.35 dB Τυπική: 0.3 dB (τυπική) |
0.3 dB (τυπική) |
| Απώλεια επιστροφής (Ελάχιστη) | APC SM: 60 dB PC MM: 20 dB |
UPC SM: 50 dB UPC MM: 25 dB |
| Υλικό εξωτερικού περιβλήματος | PVC / LSZH | PVC / LSZH |
- Τύπος λειτουργίας: μονοτροπική (UPC και APC) / πολυτροπική (PC)
- Τύπος καλωδίου: G652D / G657A1 / G657A2 / G655 / OM1 / OM2 / OM3-150 / OM3-300 / OM4 / OM5
- Αριθμός ινών: απλή / διπλή / 4 πυρήνες / 6 πυρήνες / 8 πυρήνες / 12 πυρήνες / 24 πυρήνες / 48 πυρήνες / 96 πυρήνες και ούτω καθεξής
- Τύπος συνδέσμου: SC / FC / LC / ST / MPO / MTP / MU / MTRJ / E2000 / SMA
- Υλικό επικάλυψης: PVC / LSZH
- Διάμετρος καλωδίου: 0.9 / 2.0 / 3.0 mm (μπορεί να προσαρμοστεί άλλη διάμετρος)
- Μήκος καλωδίου διασύνδεσης: σύμφωνα με τις απαιτήσεις σας
- Απώλεια εισαγωγής/επιστροφής: Τυπική/Χαμηλή απώλεια
- Τύπος: Pigtail/Καλώδιο διασύνδεσης/Κουτί LGX/Πάνελ διασύνδεσης
- Ο σύνδεσμος MPO/MTP θα πρέπει να μας ενημερώσει ποια μέθοδος (τύπος Α / τύπος Β / τύπος C), αρσενικό ή θηλυκό, αριθμός ινών (4/8/12/16/24/32 ίνες)





Συνολική Αξιολόγηση
Στιγμιότυπο Αξιολόγησης
Ακολουθεί η κατανομή όλων των αξιολογήσεωνΌλες οι Κριτικές